نکات مهم طراحی یک زیرساخت مناسب جهت سیستم جامع نظارت تصویری

  • 26 دی 1400
  • 0 نظر
  • admin

چندین جنبه وجود دارد که طراحی یک سیستم جامع نظارت تصویری و دکل دوربین و روشنایی خوب را تشکیل می دهد، از جمله نوع دوربین، کیفیت تصویر، عملکرد دوربین و تشخیص حرکت. ویژگی های دقیقی که به دنبال آن هستید به کسب و کار و نیازهای شما بستگی دارد، اما در اینجا برخی از رایج ترین و مهم ترین ویژگی های نظارت تصویری آورده شده است.

ویژگی های یک سیستم جامع نظارت تصویری مناسب

یک سیستم دوربین امنیتی لزوما به تنهایی استفاده نمی شود. در واقع دوربین های دیگر، یک شبکه کابلی، جعبه های منبع تغذیه، یک سیستم تثبیت کننده، یک ضبط کننده، مانیتورهای مختلف و غیره می تواند بخشی از یک سیستم جامع نظارت تصویری باشد.

برای شرکت ها یا افرادی که نیاز به امنیت یک منطقه بزرگ با سیستم جامع نظارت تصویری دارند (اهمیت طراحی دکل دوربین و سیستم مظارت تصویری)، یک کیت امنیتی ممکن است به شما امکان دهد پوشش ویدیو را افزایش دهید یا از چندین نقطه دسترسی محافظت کنید. یک کیت شامل چندین دوربین نظارت تصویری، یک ضبط کننده، یک یا چند نمایشگر کنترلی، پیچ و براکت های نصب برای نصب آسان، یک کابل اینترنت و یک کابل برق و گاهی اوقات یک کنترل از راه دور یا ماوس است.

یک دوربین نظارت تصویری، می تواند بخشی از سیستم جامع نظارت تصویری شما باشد. در این حالت دوربین به بیرون، درب و در کنار سیستم دوربین یا جلوی در ثابت می شود. در اینجا، دوربین به شما امکان می‌دهد بازدیدکنندگان را قبل از ورود به داخل، به همراه گفت و گوی صوتی شناسایی کنید. برخی از شرکت ها سیستم های مشابهی برای کنترل دسترسی به دفاتر خود دارند. بنابراین، دوربین نظارت تصویری را می توان در ورودی یا در قسمت خواندن نشان قرار داد.

همچنین یک دوربین امنیتی در سیستم جامع نظارت تصویری می تواند با تجهیزات دیگری مانند زنگ هشدار مرتبط باشد. در این حالت، زمانی که ردیاب حرکت دوربین، نفوذی را تشخیص داده، زنگ هشدار فعال می شود و مزاحمان را به پرواز تشویق می کند و به محافظان شرکت هشدار می دهد. با یک دوربین متصل، سیگنال زنگ محلی را با یک اعلان در تلفن هوشمند خود (و عزیزان در صورت تمایل) مرتبط می کنید. این کار شانس شما را برای واکنش سریع ده برابر افزایش می دهد.

ارزیابی یک سیستم نظارت تصویری خوب

فضای ذخیره سازی- شما باید ایده ای داشته باشید که می خواهید سیستم جامع نظارت تصویری شما چه نوع فضای ذخیره سازی داشته باشد. گزینه های اصلیDVR، NVR و فضای ذخیره سازی ابری هستند.

دید در شب- دید در شب به شما این امکان را می دهد که حتی در تاریکی نیز تصاویر و فیلم های واضحی داشته باشید.

تشخیص حرکت- شما می‌توانید سیستم جامع نظارت تصویری خود را طوری تنظیم کنید که وقتی هر حرکتی را در یک منطقه خاص تشخیص می‌دهد، هشداری برای شما ارسال کند. برخی از دوربین‌ها حتی دارای تشخیص حرکت هوشمند هستند که می‌تواند حرکات غیرتهدیدکننده مانند حرکت پرده یا ورود فرد تایید شده به در را تشخیص دهد و می‌داند که نباید هشداری ارسال کند.

هشدارهای اضطراری- برخی از انواع سیستم جامع نظارت تصویری می‌توانند با هشدارهای آتش‌سوزی، سیل، نفوذ و سایر هشدارها ادغام شوند تا به مقامات هشدار داده و فعالیت‌ها را ثبت کنند.

ضد باد و باران- اگر به دوربین های فضای باز نیاز دارید، مطمئن شوید که آنها ضد آب هستند. این بدان معنی است که آنها مجهز به ناهمواری و مقاومت در برابر باران، برف، یخ، سرما و سایر شرایط آب و هوایی شدید هستند.

محافظت در برابر خرابکاری- یک دوربین مقاوم در برابر خرابکاری برای مقاومت در برابر ضربه های سنگین و سایر تلاش ها برای آسیب رساندن یا غیرفعال کردن سیستم جامع نظارت تصویری مجهز شده است.

تشخیص دستکاری- با استفاده از این قابلیت، در صورت هک شدن دوربین، قطع شدن برق دوربین و یا مسدود شدن نمای دوربین، سیستم جامع نظارت تصویری برای شما اعلان ارسال می کند.

فشرده سازی- یک ویژگی ذخیره سازی است که داده های غیر ضروری را از تصاویر ارسال شده به ضبط کننده ویدیوی شما حذف می کند تا در فضا صرفه جویی شود.

هشدارها و اعلان‌های تلفن همراه- هشدارهای تلفن همراه شما را در هر زمان و هر مکان تحت نظارت خود نگه می‌دارند. شما می توانید سیستم جامع نظارت تصویری خود را طوری تنظیم کنید که به روز رسانی ها و هشدارها را مستقیماً به تلفن همراه خود ارسال کند.

گروه تولیدی دکل سازه بهترین گروه اجرایی و طراحی سیستم های نظارتی، فونداسیون پیش ساخته و هندهول بتنی، کافو باکس فلزی و تابلو رک، ارائه انواع دوربین مداربسته و… می باشد.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*

code